Polska

Richard Carapaz wystartuje w Tour de Pologne

Richard Carapaz
Richard Carapaz / fot. RCS Sports

Richard Carapaz (Team Ineos), triumfator ubiegłorocznej edycji Giro d’Italia stanie na starcie zbliżającego się Tour de Pologne. Wyścig w naszym kraju będzie dla niego formą przygotowań do próby obrony pierwszej lokaty w Corsa Rosa.

Ekwadorczyk, który przed ponad rokiem zaskoczył wszystkich głównych faworytów klasyfikacji generalnej Giro i stanął na najwyższym stopniu podium jak dotąd w imprezie Czesława Langa wystartował tylko raz – w 2018 roku, zajmując w klasyfikacji generalnej 12. miejsce. W dniach 5-9 sierpnia zobaczymy go w akcji po raz kolejny.

27-latek przed przyjazdem nad Wisłę rozkręci nogę w zaplanowanym na przełom lipca i sierpnia Vuelta a Burgos o ile… wyścig ten w ogóle się odbędzie, gdyż organizatorzy wciąż nie są tego pewni. Po zakończeniu naszego wyścigu stanie z kolei na starcie Tirreno-Adriatico (7-14 września), co oznacza, iż nie znajdzie się w składzie Team Ineos na odbywający się równolegle Tour de France (29 sierpnia – 20 września).

To informacja o tyle zaskakująca, że kolarz z El Carmelo był wcześniej wymieniany jako część brytyjskiej armady na najważniejszy wyścig sezonu. Miał w nim jednak pełnić rolę pomocnika, w dodatku już po najważniejszym dla siebie Giro, więc roszadę tę wymusiły zapewne zmiany w kalendarzu i przesunięcie włoskiego Grand Touru na październik.

Richard Carapaz to kolejny uznany kolarz, który znajdzie się na liście startowej Tour de Pologne. Już wcześniej swój udział awizowali m.in. Jasper Stuyven i mistrz świata – Mads Pedersen (obaj Trek-Segafredo), zaś do występu w naszym kraju przymierza się też Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step).

To Top