Świat

Marco Brenner kolarzem Team Sunweb

Marco Brenner
Marco Brenner / fot. Team Sunweb

Zaledwie 17-letni Marco Brenner związał się z Team Sunweb. Niemiec będzie członkiem formacji co najmniej do końca 2024 roku.

Młody zawodnik uznawany jest za jeden z największych talentów na świecie. Jest brązowym medalistą ostatnich mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas (oczywiście – w kategorii juniorów), a występy na szosie skutecznie łączy z kolarstwem przełajowym – podczas ostatnich MŚ zajął znakomite, szóste miejsce.

Brenner wybrał Team Sunweb, choć dotąd reprezentował barwy związanej z BORA-hansgrohe ekipy Auto Eder Bayern, w której występuje m.in. Polak, Mikołaj Rybicki. Wydawało się więc, że to przenosiny do drużyny Ralpha Denka będą naturalnym krokiem w dalszej karierze, lecz młody Niemiec postawił na konkurencję licząc, że to w jej barwach będzie mógł dostać więcej szans. Do nowej ekipy dołączy wraz ze startem sezonu 2021.

Fakt, że 17-letni kolarz przenosi się do World Touru oznacza jednocześnie, że całkowicie pominie kategorię Orlika, idąc śladem m.in. Remco Evenepoela, do którego bywa pod kątem potencjału porównywany. “Uważam, że nie potrzebuję jazdy w U-23. Pierwszy rok juniora poszedł mi dobrze, czułem się mocny i wiem, na co mnie stać” – mówił, cytowany przez biuro prasowe Sunwebu.

Zatrudnienie Brennera przez niemiecką ekipę to kolejny dowód na to, jak odważnie stawia ona na młodzież. W gronie 25 zawodników z umowami na sezon 2021 zaledwie dwóch – Chad Chaga i Nicolas Roche ma więcej, niż 30 lat. Aż 15 ma mniej, niż 25.

To Top