Amatorzy

Zapraszamy na Tour de Powiśle Dąbrowskie

Pogoda w kraju idealnie odwzorowała sytuację rowerową. Susza w polach i susza w wyścigach. Azjatycki gość odwołał wiosenne ściganie. Na szczęście to już przeszłość. Te imprezy, które miały odległy termin przyciągają wygłodniałych zawodników. Na jedne z nich wybieramy się i my. 21 czerwca w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się Tour de Powiśle Dąbrowskie im. Oddziału AK „Drewniaki”.

Nazwa podniosła, ale mająca sens. Bo jak tour, to jedziemy wokół czegoś. I tak organizatorzy wysyłają nas co roku w odwiedziny do kolejnych gmin Powiśla Dąbrowskiego. Pierwsze edycje to pagórkowate południe. Obecnie zawodnicy zaliczają (tylko w teorii) nudne i płaskie tereny wiślane, gdzie kręte dróżki i skrzyżowania katują mięśnie przy spawaniu peletonu.

Tegoroczny wyścig biegnie nawet samym wałem wiślanym, gdzie przy wietrznej pogodzie wąski asfalt nie pozwoli na utworzenie wachlarza. Jeżeli uczestnicy poprzednich edycji odrobili zadanie domowe i przeanalizowali trasę to będą wiedzieć, gdzie i kiedy ruszyć do ucieczki.

Tour de Powiśle Dąbrowskie to niewielka impreza, która gromadzi co roku ponad setkę amatorów ścigania z południa Polski. Zapełnia pustą plamę w wyścigach szosowych na północy Małopolski. Impreza zupełnie na luzie. Bez pakietów startowych, wymyślnej gastronomi, całego tego korowodu. Tylko ty i twój rumak.

Zapraszamy!

https://www.facebook.com/events/2626266977439402
To Top