Polska

Polska wraca do ścigania. Wyścig Kolarski o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego

W dniach 12-13 czerwca na Torze Modlin odbędą się dwudniowe, szosowe zmagania dla wszystkich kategorii wiekowych. Impreza ma mieć charakter kryterium ulicznego, a za jej organizację odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Sportowe Klub Kolarski Panorama Warszawa.

Już przed kilkoma dniami szefujący grupie Mazowsze Serce Polski Dariusz Banaszek zapowiadał, że jeżeli medialne doniesienia o luzowaniu “koronawirusowych” obostrzeń znajdą potwierdzenie w rządowym rozporządzeniu, możemy spodziewać się organizacji w Modlinie sporej imprezy. Ponieważ dozwolona stała się aktywność w nawet 150-osobowych grupach, organizatorzy mogli przystąpić do działania.

Ostateczny kształt zmagań poznaliśmy we wtorek. Dwudniowa impreza odbędzie się w dniach 12-13 czerwca na Torze Modlin, w charakterze kryterium ulicznego dla wszystkich kategorii wiekowych. Oczywiście, wszystko przy zachowaniu stosownych zasad bezpieczeństwa, stąd organizatorzy informują o możliwym dzieleniu stawki, gdyby w którejś z kategorii zgłosiło się więcej, niż 150 osób.

Zmagania toczyć się będą na liczącej 3,2 kilometra pętli, którą – w zależności od kategorii – zawodnicy i zawodniczki pokonywać będą od 2 do 20 razy. Dyrektorem wyścigu będzie Dariusz Banaszek.

Regulamin imprezy znaleźć można TUTAJ. Zapisy odbywają się z kolei pod TYM linkiem.

https://www.facebook.com/MazowszeSercePolskiCyclingTeam/posts/162748865237937
To Top