Świat

Enrico Poitschke: “Tour de Pologne będzie dla nas bardzo ważny”

Enrico Poitschke
Enrico Poitschke / fot. Veloimages / BORA-hansgrohe

Dyrektor sportowy BORA-hansrohe, Enrico Poitschke przyznał w rozmowie z “radsport-news”, że Tour de Pologne jest dla jego ekipy ważnym celem w kalendarzu. “Mamy w składzie trzech Polaków, a to daje spore możliwości” – stwierdził.

Niemiecka formacja to jedna z ekip, które przez kryzys wywołany koronawirusem przechodzi suchą nogą. W przeciwieństwie do m.in. Lotto Soudal, Astany czy CCC Team, które zostały zmuszone do obniżenia swoim zawodnikom pensji, BORA-hansgrohe zapewnia kolarzom komfort psychiczny i spokój w przygotowaniach do wznowienia sezonu. Choć rywalizacja będzie możliwa już od 1 lipca, “zabawa” na dobre rozpocznie się miesiąc później, kiedy odbędzie się pierwsza po odmrożeniu impreza World Touru – Strade Bianche.

Zaledwie kilka dni po ściganiu “Białymi Drogami” (1 sierpnia) rozpocznie się Tour de Pologne. Pięcioetapowa impreza Czesława Langa z uwagi na miejsce w kalendarzu może przyciągnąć na start wielu bardzo dobrych zawodników, którzy będą chcieli przygotować się poprzez nią do Tour de France. Ze słów dyrektora sportowego Bory, Enrico Poitschke wynika, że i jego drużyna potraktuje rywalizację na polskich szosach bardzo poważnie.

“Tour de Pologne jest dla nas ważny. Rafał Majka, Maciej Bodnar i Paweł Poljański to trójka Polaków w naszym składzie, którzy przed własną publicznością dają spore możliwości” – mówił w rozmowie z “radsport-news”. Słowa te mogą sugerować, że cała trójka ma ten wyścig w swoim wstępnym kalendarzu, choć zaznaczyć trzeba, że wiele w tej materii z pewnością ulec może jeszcze zmianie.

Patrząc w szerszej perspektywie, Poitschke bardzo liczy na Emanuela Buchmanna i jego dobry występ w Tour de France. Mówiąc “dobry”, ma na myśli poprawę wyniku z ubiegłego roku i miejsce na podium klasyfikacji generalnej.

“Emu stał się naprawdę mocny, a udowodnił to w ubiegłym tygodniu, zaliczając Everesting w nieco ponad siedem godzin. We wrześniu może być w czołowej trójce” – ocenił dodając, że ważne dla zespołu będzie również wywalczenie we Francji kolejnej zielonej koszulki dla Petera Sagana.

(fot. BORA-hansgrohe / Veloimages)

To Top