Świat

Lorena Wiebes dołącza do Team Sunweb

Lorena Wiebes
Lorena Wiebes / fot. Team Sunweb

Jedna z najlepszych zawodniczek sezonu 2019 – zaledwie 21-letnia Lorena Wiebes rozstała się z Parkhotel Valkenburg i przechodzi do Team Sunweb. Z nowym pracodawcą związała się aż do końca 2024 roku.

Holenderka, która w zawodowym peletonie obecna jest dopiero od 2018 roku przebojem wdarła się do światowej czołówki, dominując sprinterską rywalizację wszędzie, gdzie tylko się pojawiła. Sezon 2019 zakończyła z aż piętnastoma zwycięstwami, sięgając m.in. po mistrzostwo kraju.

Nic zatem dziwnego, że Wiebes znalazła się na celowniku najpotężniejszych kobiecych drużyn. Problemem był jednak fakt, że jej kontrakt z Parkhotel Valkenburg ważny był aż do końca 2021 roku. Zawodniczka próbowała porozumieć się z szefostwem swojej formacji w kwestii wcześniejszego rozwiązania umowy. Mimo, iż negocjacje szły bardzo opornie, ostatecznie udało się wypracować porozumienie, w myśl którego pozostanie w drużynie co najmniej do końca maja. Młoda sprinterka groziła już nawet, że rzuci kolarstwo i… zajmie się boksem.

Jak wyjaśniano, kompromis wypracowano z uwagi na pozostałe zawodniczki ekipy oraz fakt, że podczas kampanii północnych klasyków Wiebes mogła wnieść do drużyny spore wiano zwycięstw. Jak wiadomo – z powodu koronawirusa plan ten nie wypalił, gdyż sezon zamrożono.

Ustalenia umowy podtrzymano jednak w mocy i w niedzielę, ostatniego dnia maja oficjalnie ogłoszono rozstanie. Zagadką pozostawało, kto będzie nowym pracodawcą 21-latki, gdyż w gronie zainteresowanych nią drużyn wymieniano m.in. CCC-Liv oraz Team Sunweb.

Jak się okazuje – wybór padł na drugą z wymienionych ekip, z którą Wiebes związała się bardzo długim, bo ważnym aż do końca 2024 roku kontraktem. “W Team Sunweb widzę większy profesjonalizm, a to tego właśnie szukałam” – stwierdziła dodając, że swoje zrobił też o wiele silniejszy zespół.

To Top