Świat

Primoż Roglić: “Chcemy wygrać ten wyścig jako zespół”

Primoż Roglić
Primoż Roglić / fot. Jumbo-Visma

Primoż Roglić (Jumbo-Visma) będzie podczas nadchodzącego Tour de France jednym z trzech liderów swojej ekipy. Słoweniec zapewnia, że drużynie nie grozi wewnętrzny konflikt, a zawodnika zdolnego do walki o triumf wyłoni dopiero sama trasa.

30-latek, który z roku na rok robi coraz większe postępy, w sezonie 2019 wygrał swój pierwszy w karierze Grand Tour. Okazał się najlepszy na trasie Vuelta a Espana, kontrolując wydarzenia na trasie i pokazując nie tylko dużą siłę, ale i świetny zmysł taktyczny.

Marzeniem Roglicia jest jednak “Wielka Pętla” i triumf w najważniejszym wyścigu sezonu. Jumbo-Visma, mając świadomość siły drużyny, w 2020 roku postawi wszystko na jedną kartę i spróbuje przełamać dominację Team Ineos. “Rogla” w trakcie imprezy będzie jednym z trzech liderów formacji, obok Toma Dumoulina i Stevena Kruijswijka.

“Chcemy wygrać ten wyścig jako zespół, bez znaczenia który z nas dokona tej sztuki” – mówił Roglić w rozmowie z “El Tiempo”. Dodał przy tym, że imprezy trzytygodniowe są wyjątkowo “szczere”, i “nie może się go już doczekać”.

Tegoroczna edycja Tour de France rozpocznie się 29 sierpnia. Triumfu wywalczonego przed rokiem bronić będzie Egan Bernal (Team Ineos).

To Top