Polska

Od 30 maja grupowe treningi znów dozwolone

Peleton
fot. CCC Development Team

Minister Sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk poinformowała podczas piątkowej konferencji prasowej, że od soboty, 30 maja możliwe będzie uczestnictwo “w zajęciach sportowych i współzawodnictwie sportowym do 150 osób”. Oznacza to, że wraca możliwość m.in. grupowych treningów na szosie.

Jak dotąd na kolejnych etapach “odmrażania” sportu kolarstwo i związane z nim aktywności było niemal zupełnie pomijane. Nawet środowa konferencja prasowa rządu i ogłoszenie kolejnego etapu luzowania obostrzeń wpłynęło na nasz sport tylko częściowo – poprzez zniesienie obowiązku zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej.

Na szczęście, władze w porę zdały sobie sprawę z tego, że obowiązujące regulacje zakrawają o absurd. Minister Sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk poinformowała, że począwszy od soboty, 30 maja powraca możliwość uczestnictwa “w zajęciach sportowych i współzawodnictwie sportowym” z zastrzeżeniem, że limit uczestników wynosić będzie 150 osób.

Stosowny zapis znaleźć możemy również w projekcie rozporządzenia, który dostępny jest do wglądu TUTAJ. Czytamy:

“W zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób), uczestniczyło nie więcej niż 150 uczestników, bez udziału publiczności”

To Top