Polska

Michał Pustuła zaliczy Everesting. Będzie zbierać środki dla szpitala dziecięcego

Michał Pustuła

Michał Pustuła – 21-letni kolarz jeżdżącej z licencją Continental Sparty Praga 6 czerwca zaliczy w Kudowej-Zdroju Everesting. W trakcie akcji zbierane będą środki na rzecz ulokowanego w tym mieście Szpitala Rehabilitacyjno Hematologicznego dla dzieci “Orlik”.

Pustuła to absolwent “SMS-u” w Świdnicy. W 2018 roku, jako pierwszoroczny Orlik wyjechał do Hiszpanii, gdzie reprezentował barwy Guerciotti-Kiwi Atlantico. Po niecałym sezonie spędzonym na Półwyspie Iberyjskim wrócił do kraju i dołączył do Krismar Big Silvant, zaś w sezonie 2020 otrzymał angaż w jeżdżącej w trzeciej dywizji Sparcie Praga, gdzie jest jedynym, obok Niemca – Oscara Uhliga obcokrajowcem.

Młody Polak postanowił, że okres bez startów wykorzysta, by zrobić dla innych coś dobrego. 6 czerwca podejmie się próby Everestingu, czyli uzyskania w pojedynczej jeździe przewyższenia równego lub większego wysokości Mount Everest – 8848 metrów. Podjeżdżać będzie drogą prowadzącą do szpitala “Orlik” w Kudowej-Zdroju, a podczas akcji zbierane będą środki na rzecz tej placówki.

“Celem akcji jest zebranie pełnej kwoty 8848 złotych lub wyższej (wysokość Mt.Everest) na zakup sprzętu do rehabilitacji dla Szpitala Rehabilitacyjno Hematologicznego dla dzieci Orlik w Kudowie Zdroj” – napisał Michał na facebookowej stronie wydarzenia.

Zbiórka aktywna jest już teraz. Środki na rzecz szpitala wpłacać można pod adresem: https://zrzutka.pl/z/everestingorlik

Życzymy powodzenia i kibicujemy!

To Top