Świat

“L’Equipe”: Christopher Froome pozostanie w Team Ineos co najmniej do końca sezonu

Christopher Froome
Christopher Froome / fot. Team Ineos

Jak poinformowali dziennikarze “L’Equipe”, Christopher Froome zadecydował, że wypełni swój obowiązujący do końca sezonu 2020 kontrakt z Team Ineos. O swojej przyszłości zadecyduje z kolei po zakończeniu Tour de France, w trakcie którego będzie jednym z liderów zespołu.

35-letni Brytyjczyk marzy o swoim piątym triumfie w “Wielkiej Pętli”, lecz wydarzenia ostatnich dwunastu miesięcy (ciężki wypadek podczas Criterium du Dauphine, długa i żmudna rehabilitacja) sprawiły, że zaczęto powszechnie powątpiewać w to, czy będzie w stanie powrócić do prezentowanej dawniej formy. Momentami odnieść można było wrażenie, iż nie wierzą w to nawet włodarze Ineos, a Froome, świadom swojej pozycji i potężnej konkurencji wewnątrz drużyny nosił się z zamiarem opuszczenia jej jeszcze w trakcie tego sezonu.

Takie informacje przekazali dziennikarze “Cyclingnews”. Co więcej, urodzony w Nairobi zawodnik miał już nawet prowadzić negocjacje z dwoma drużynami, gotowymi zaoferować mu liderowanie podczas zbliżającego się Tour de France “z marszu”. Wszystko wskazuje jednak na to, że Dave’owi Brailsfordowi i jego kompanom udało się ugasić pożar i nakłonić Froome’a do tego, by pozostał w ekipie – przynajmniej do końca roku.

Do takich informacji dotarli dziennikarze “L’Equipe”. Według ich doniesień czterokrotny triumfator “Wielkiej Pętli” ma zadecydować o swojej przyszłości właśnie po zakończeniu tegorocznej edycji wyścigu, podczas którego ma być obok Egana Bernala i Gerainta Thomasa pełnoprawnym liderem ekipy. Tym samym – wypełni obowiązujący do końca 2020 roku kontrakt z Team Ineos, a z ewentualnym nowym pracodawcą zwiąże się formalnie od stycznia.

Froome należy do najlepiej zarabiających kolarzy peletonu. Według informacji mediów, na liście płac zajmuje drugie miejsce, ustępując jedynie Peterowi Saganowi (BORA-hansgrohe). Rocznie Ineos płaci mu 4,5 miliona euro.

To Top