Polska

Tour de Pologne: Wadowice miastem startowym trzeciego etapu

Tour de Pologne
Tour de Pologne / fot. ATCommunication

Burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński poinformował, że trzeci etap tegorocznej edycji Tour de Pologne wystartuje właśnie w jego mieście. Wizyta peletonu będzie formą uhonorowania setnej rocznicy narodzin Jana Pawła II.

Póki co dokładny przebieg trasy imprezy Czesława Langa pozostaje zagadką, a kibice skazani są na “układanie puzzli” z informacji skąpo dawkowanych w mediach. Dotąd wiadomym było, że Tour, który ostatecznie odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia z pewnością zagości w Krakowie, Katowicach i Bielsku-Białej. Teraz do grona potwierdzonych miast-gospodarzy dołączają Wadowice.

“Dzięki naszym staraniom Wadowice będą gospodarzem trzeciego etapu, który odbędzie się 7 sierpnia” – mówił burmistrz miasta, Bartosz Kaliński, cytowany przez serwis “Wadowiceonline”. Jasnym stało się także, że tego dnia zmagań zawodnicy finiszować będą w Bielsku-Białej.

W przeszłości Tour de Pologne przejeżdżał przez “Miasto Papieskie” wielokrotnie, lecz jeszcze nigdy nie był w nim ulokowany start ani meta etapu.

Kiedy poznamy ostateczny kształt trasy Touru? Tego nie wiadomo. Aktualnie nie jest nawet znane miasto, z którego wyścig wystartuje. Pierwotnie miała to być Warszawa, lecz wobec skrócenia imprezy z siedmiu do pięciu etapów i długiego transferu ze stolicy na południe kraju (gdzie odbyć miała się pozostała część zmagań) niemal na pewno “wypadnie” ona z gry.

(fot. Tour de Pologne / ATCommunication)

To Top