Świat

Miguel Angel Lopez łączony z BORA-hansgrohe

Miguel Angel Lopez
Miguel Angel Lopez / fot. Astana

Dziennikarze francuskiej “L’Equipe” poinformowali, że reprezentujący aktualnie Astanę Miguel Angel Lopez może po zakończeniu sezonu przenieść się do ekipy BORA-hansgrohe.

“Superman”, od początku profesjonalnej kariery związany z kazachską formacją w jej barwach stawał już dwukrotnie na podiach Grand Tourów. Zajmował trzecie miejsca w Giro d’Italia i Vuelta a Espana w sezonie 2018, a w swoim palmares ma dodatkowo jeszcze m.in. dwa etapowe skalpy zdobyte podczas hiszpańskiej trzytygodniówki.

Kolumbijczyk, który w lutym skończył 26 lat ma być jednak, według “L’Equipe” zdeterminowany do zmiany otoczenia, w czym pomóc ma mu wygasający wraz z końcem sezonu kontrakt z Astaną. “Ekipa pozwoliła mu się rozwinąć, ale powracające problemy finansowe sprawiły, że postanowił szukać szczęścia gdzie indziej” – czytamy na łamach francuskiego dziennika.

Co ciekawe, według dziennikarzy tegoż, faworytem do pozyskania Lopeza ma być… BORA-hansgrohe, ekipa barw której reprezentuje w tym momencie co najmniej kilku innych, znakomitych górali. Poza Rafałem Majką są to: Emanuel Buchmann, Maximilian Schachmann, Patrick Konrad czy Felix Grosschartner. Gdyby do tej układanki “dorzucić” jeszcze aktualnego reprezentanta Astany, w formacji zrobi się nad wyraz ciasno, zwłaszcza jeżeli chodzi o rywalizację w imprezach trzytygodniowych.

W obecnym sezonie Lopez zaliczył dotąd zaledwie pięć dni wyścigowych, pojawiając się na starcie Volta ao Algarve (ProSeries). Zajął w tej imprezie trzecie miejsce, wygrywając “przy okazji” jeden z etapów.

To Top