Bez kategorii

Christopher Froome: “Trzech liderów? Nie wyobrażam sobie, jak to zrobimy”

Christopher Froome
Christopher Froome / fot. Team Ineos

Christopher Froome (Team Ineos) przyznał w rozmowie z “Sky Sport”, że trudno wyobrazić mu sobie trzech liderów w zespole podczas nadchodzącego Tour de France. “Nie wyobrażam sobie, jak to zrobimy” – mówił.

35-latek, który niemal rok temu doznał poważnego wypadku podczas Criterium du Dauphine zdążył w tym sezonie powrócić do wyścigowej rywalizacji lecz to, czy będzie w stanie podczas “Wielkiej Pętli” prezentować formę dającą prawo marzyć o piątym triumfie w karierze pozostaje zagadką. Mimo to, według wcześniejszych zapewnień kierownictwa ekipy ma on być jednym z trzech liderów drużyny, obok Gerainta Thomasa i Egana Bernala.

Sęk w tym, że “Biały Kenijczyk” nie jest w stanie zrozumieć, jakim cudem taka taktyka może być skuteczna. “Trzech liderów? Nie wyobrażam sobie, jak to zrobimy…” – mówił w rozmowie z “Sky Sport”, dodając po chwili dyplomatycznie, że najważniejsze będzie “dobro zespołu” i “wzajemny szacunek”. Zadeklarował również, że do momentu startu wyścigu – 29 sierpnia będzie z pewnością w optymalnej dyspozycji.

Wypowiedź Froome’a stoi w lekkiej sprzeczności z ostatnimi medialnymi doniesieniami na jego temat. Według m.in. “La Gazzetta dello Sport” ma on być zdeterminowany, by opuścić Team Ineos jeszcze przed Tour de France i przystąpić do rywalizacji w nowej ekipie, jako niekwestionowany lider.

To Top