Świat

Czesi już się ścigają. Kryterium w Pilznie z udziałem zawodowców

Peleton podczas Tour de France
Peleton podczas Tour de France / fot. ASO / Pauline Ballet

Od poniedziałku Czesi mogą organizować imprezy sportowe dla nawet trzystu osób. Tamtejsze środowisko kolarskie nie próżnuje i już we wtorek organizuje w Pilznie kryterium uliczne, będące symbolicznym “odmrożeniem” sezonu.

Nasi południowi sąsiedzi jak dotąd zanotowali u siebie ponad 9 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Wprowadzone przez rząd ograniczenia w przemieszczaniu się i imprezach masowych są już od dłuższego czasu znoszone, a w poniedziałek weszły w życie kolejne przepisy, zezwalające m.in. na korzystanie z basenów, pubów czy restauracji.

Pozwolono również na organizację imprez sportowych, w których udział brać może nawet do 300 osób. Nie czekając długo, Sparta Praga postanowiła zorganizować kryterium uliczne w Pilznie. Odbywać się ono będzie na liczącej 1100 metrów rundzie, a udział wziąć będzie mógł absolutnie każdy, gdyż rozgrywane będzie w kategorii juniorów, kobiet, Elity a nawet Masters.

Do rywalizacji zgłoszeni są także zawodowi kolarze, m.in. Petr Kelemen z CCC Development Team, Daniel Turek z Israel Start-Up Nation czy Albert Fiser z Novo Nordisk. Impreza odbywa się pod nazwą “Il Sano Cup”, a start zaplanowano na godzinę 17:00.

Kolejne “kryterki” mają się odbywać co wtorek, aż do momentu pełnoprawnego “odmrożenia” sezonu i powrotu do kalendarza UCI, który nastąpi 1 lipca.

To Top