Świat

Oliver Naesen na dłużej w AG2R La Mondiale

Oliver Naesen
Oliver Naesen / fot. AG2R La Mondiale

Francuska ekipa AG2R La Mondiale ogłosiła przedłużenie umowy z jednym ze swoich filarów – Oliverem Naesenem. 29-latek będzie bronić jej barw co najmniej do końca 2023 roku.

29-latek z Oostende, który w zawodowym peletonie obecny jest od 2014 roku zaliczany bywa regularnie do grona największych specjalistów od północnych klasyków. Paradoksalnie, w swojej karierze… nie wygrał jeszcze żadnego z nich, a najbardziej wartościowymi wynikami pozostają lokaty na podium Mediolan – San Remo (2019) czy E3 Harelbeke (2017).

Naesen wchodzi jednak dopiero w najlepszy dla kolarza wiek, a szefujący AG2R Vincent Lavenu zdaje się doskonale zdawać sobie z tego sprawę. Dowodem może być nowa umowa, obowiązująca aż do końca 2023 roku. Co więcej, w komunikacie opublikowanym na stronie ekipy zapowiedział, że “zbuduje wokół niego skuteczny zespół, by mógł osiągnąć swoje cele”.

Zadowolenia z prolongowania kontraktu nie krył też sam główny zainteresowany. “Od lat formacja się rozwija. Po co zmieniać coś, co funkcjonuje tak dobrze? Klasyczna część drużyny staje się z roku na rok silniejsza” – podsumował.

Naesen kolarzem AG2R La Mondiale jest od sezonu 2017. Wcześniej występował w barwach nieistniejącego już IAM Cycling (2016), Topsport Vlaanderen (2015) i Cibel (2014).

To Top