Polska

Mads Pedersen przyjedzie na Tour de Pologne

Mads Pedersen
Mads Pedersen / fot. Trek-Segafredo

Aktualny mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego – Mads Pedersen przyjedzie na Tour de Pologne. Jak udało nam się dowiedzieć, impreza Czesława Langa znalazła się w jego kalendarzu startowym.

24-letni kolarz Trek-Segafredo podczas czempionatu w Yorkshire zadziwił kolarski świat. Nie zaliczając się do faworytów pierwszego rzędu, w ekstremalnie trudnych warunkach atmosferycznych (chłód, deszcz i wiatr) sięgnął po złoty medal, pokonując w finałowym sprincie Włocha, Matteo Trentina. To póki co największy sukces w jego karierze.

Domeną Pedersena są przede wszystkim wyścigi na brukach, które też pozostają jego głównym celem w sezonie 2020. Przygotowania do startów w Belgii i Holandii wieść jednak będą przez Tour de France, a wcześniej – Tour de Pologne. Jak udało nam się dowiedzieć, Duńczyk przyjedzie nad Wisłę i weźmie udział w pięcioetapowym wyścigu Czesława Langa, planowanym w dniach 5-9 sierpnia.

Jednocześnie – wszystko wskazuje na to, że będzie to jego pierwszy start po “odmrożeniu” sezonu. Pierwotnie miał być nim hiszpański Vuelta a Burgos (28 lipca – 1 sierpnia), lecz wyścig ten został odwołany.

Pedersen w Tour de Pologne debiutował w sezonie 2019, zajmując nawet trzecie miejsce na sprinterskim etapie z metą w Zabrzu. Wyścigu nie ukończył, wycofując się ostatniego dnia zmagań na rundzie ze startem i metą w Bukowinie Tatrzańskiej.

(fot. Trek-Segafredo)

To Top