Polska

Alpecin-Fenix chce przyjechać na Tour Bitwa Warszawska 1920

Były prezes Polskiego Związku Kolarskiego, a obecnie szef grupy Mazowsze Serce Polski – Dariusz Banaszek przedstawił planowe miasta-gospodarzy tegorocznej edycji Tour Bitwa Warszawska 1920 (kat. 2.2). Organizatorzy imprezy poinformowali z kolei, że zainteresowanych startem jest 50 drużyn, w tym m.in. Alpecin-Fenix.

Pięcioetapowy wyścig planowany był (jak sama nazwa wskazuje) na sierpień i szczęśliwie, mimo “zamrożenia” sezonu szosowego i wywrócenia kalendarza do góry nogami zmiany go ominęły. Impreza ma się rozpocząć 12 sierpnia odcinkiem ze startem i metą w Warszawie. Zakończy się z kolei w Płońsku, cztery dni później.

Miasta-gospodarzy poszczególnych etapów zdradził w środę Dariusz Banaszek. Prezentują się oni następująco:
Etap I (12 sierpnia): Warszawa – Warszawa
Etap II (13 sierpnia): Radzymin – Wólka Radzymińska
Etap III (14 sierpnia): Legionowo – Serock
Etap IV (15 sierpnia): Nasielsk – Nowy Dwór Mazowiecki
Etap V (16 sierpnia): Płock – Płońsk

Łącznie zawodnicy pokonają po drogach Mazowsza około 700 kilometrów. Wyścig już teraz cieszy się wielkim zainteresowaniem, a jak poinformowali organizatorzy – chęć startu wyraziło dotąd 50 zespołów. Wśród nich jest m.in. Alpecin-Fenix, ekipa Mathieu van der Poela.

To, czy sam Holender byłby zainteresowany występem w Polsce jest jednak mocno wątpliwe. Na przeszkodzie stanąć mogą mu występy w kolarstwie górskim, będące formą przygotowań do Pucharów Świata.

To Top