Świat

“Wyzwanie Gwiazd”. Rafał Majka powalczy na stokach przełęczy Stelvio

Rafał Majka

Znamy szczegóły dotyczące trasy zaplanowanego na weekend “Wyzwania Gwiazd” w którym udział weźmie między innymi Rafał Majka. Kolarze rywalizować będą na stokach legendarnej przełęczy Stelvio.

Wirtualny wyścig, na temat którego pierwsze informacje pojawiły się w ubiegłym tygodniu ma zupełnie nową i zapowiadającą się bardzo ciekawie formułę. Ośmiu czołowych górali świata (obok Majki m.in. Christopher Froome i Vincenzo Nibali) będzie walczyć w systemie pucharowym, “jeden na jednego”. Zwycięzca każdego z ćwierćfinałów awansuje do kolejnej fazy i tak aż do finału, który wyłoni ostatecznego triumfatora.

Zdążyliśmy już poznać pary ćwierćfinałowe (pierwszym rywalem “Zgreda” będzie Thomas De Gendt, teraz zaś udało nam się dotrzeć do szczegółów dotyczących trasy imprezy.

Górale rywalizować będą na stokach przełęczy Stelvio. Nie zaliczą jednak całego, niemal 25-kilometrowego podjazdu, a jego niespełna trzykilometrową końcówkę o nachyleniu dochodzącym do 9%. Możemy być więc pewni, że zmagania będą bardzo dynamiczne.

To Top