Polska

Jasper Stuyven przyjedzie na Tour de Pologne

Jasper Stuyven
Jasper Stuyven fot. Trek-Segafredo/Getty Images

Jasper Stuyven – specjalista od północnych klasyków i triumfator tegorocznego Omloop Het Nieuwsblad przyjedzie na Tour de Pologne. Dla Belga będzie to pierwszy start po wznowieniu szosowego sezonu.

Najważniejsza polska impreza, która odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia może być dla kolarzy znakomitą formą przygotowań do Tour de France, rozpoczynającego się niespełna trzy tygodnie później. Jednocześnie – będzie to pierwszy wyścig etapowy szczebla World Tour po “odmrożeniu” sezonu.

To sprawia, że nad Wisłą spodziewać można się wielu naprawdę uznanych nazwisk. Póki co na temat listy startowej wiadomo stosunkowo niewiele, lecz pierwsi kolarze zaczynają informować o tym, że do Polski przyjadą. O występie Remco Evenepoela przebąkiwał menedżer Deceuninck – Quick Step, Patrick Lefevere, zaś w środę Trek-Segafredo poinformowało, że przyśle na nasz narodowy Tour Jaspera Stuyvena.

28-latek, którego domeną jest rywalizacja na brukach w tym sezonie zanotował bardzo obiecujący początek północnej kampanii. W ładnym stylu wygrał Omloop Het Nieuwsblad, zaś dzień później podczas kolejnego klasyku – Kuurne-Bruksela-Kuurne był piąty. Oglądaliśmy go w akcji również podczas Paryż-Nicea, gdzie zajął niezłe, 13. miejsce.

Dla Stuyvena Tour de Pologne będzie formą przygotowań do “Wielkiej Pętli” oraz najważniejszych imprez jednoniowych, które planowane są jesienią.

(fot. Trek-Segafredo / Getty Images)

To Top