Świat

Alberto Contador: Egan Bernal faworytem Tour de France

Alberto Contador
Alberto Contador. fot. www.albertocontador.org

Alberto Contador wskazał jako głównego faworyta tegorocznej odsłony Tour de France Egana Bernala. “El Pistolero” nie przekreśla jednak szans na sukces Christophera Froome’a oraz… Nairo Quintany, który w pierwszych startach sezonu wywarł na nim ogromne wrażenie.

Hiszpan, który po zakończeniu zawodowej kariery realizuje się jako menedżer (jest twórcą kontynentalnej ekipy Kometa, wyławiającej kolarskie talenty) oraz… producent rowerów (posiada własną markę), chętnie udziela się również jako ekspert. Tym razem przyjrzał się stawce kolarzy, szykujących się do startu w “Wielkiej Pętli”.

Zdaniem Contadora, faworytem numer jeden będzie zwycięzca sprzed roku, Egan Bernal (Team Ineos). “Stoi za nim naprawdę silny zespół. Poza tym – jest bardzo dojrzały, zarówno podczas wyścigów, jak i poza szosą” – ocenił. Niemal na tym samym poziomie “El Pistolero” stawia Chrisophera Froome’a, choć póki co nie wiadomo, w jakich barwach przystąpi on do rywalizacji, gdyż krążą pogłoski o jego rozstaniu z brytyjską formacją.

“Wciąż ma potencjał by zwyciężyć. Zna dobrze smak sukcesu w tym wyścigu, toteż stawiam go wyżej, niż Primoża Roglicia i Toma Dumoulina” – mówił 37-latek.

Co ciekawe, spore szanse na sukces daje on również Nairo Quintanie (Arkea-Samsic), który po słabszych latach w barwach Movistaru wiosną deklasował rywali na podjazdach. “To co pokazał było imponujące, nikt nie mógł za nim nadążyć” – ocenił.

To Top