Świat

Marcel Kittel rozważał powrót do peletonu w barwach Jumbo-Visma

Marcel Kittel
Marcel Kittel / fot. Wikimedia Commons

Marcel Kittel, który nieco ponad rok temu zakończył zawodową karierę w wieku zaledwie 31 lat zdradził w rozmowie z “AD”, że przez pewien czas nosił się z zamiarem powrotu do peletonu w barwach Jumbo-Visma. Holenderska formacja do dziś bardzo mu imponuje. “Jej rozwój jest niesamowity” – mówił.

Niemiec, który zawodowcem był przez ponad jedenaście lat tłumaczył rezygnację z dalszych startów wypaleniem i brakiem motywacji do wyścigowej rywalizacji. Jego “licznik” zatrzymał się na 89 zwycięstwach, a Kittel może ze spokojem powiedzieć, że odszedł, będąc na absolutnym szczycie.

“Zwycięstwa dodawały mi pewności siebie jako sprinterowi, ale niczego więcej. Moje nowonarodzone dziecko pozwoliło mi spojrzeć na świat z o wiele większym dystansem. Pokazało, że życie to coś jeszcze” – opowiadał.

Pożegnanie ze ściganiem nie było jednak łatwe. Jak wyznał, swego czasu poważnie rozważał powrót do peletonu, a konkretną ofertę przedstawili mu włodarze Jumbo-Visma. “W ubiegłym roku ta drużyna była dla mnie jedyną opcją. Ważnym było jednak dla mnie by dowiedzieć się, czego tak naprawdę chcę. Ostatecznie podjąłem decyzję o odrzuceniu kontraktu – nie dlatego, że nie odpowiadały mi warunki lecz dlatego, że wybrałem inne życie” – mówił.

Aktualnie Kittel wciąż jeździ na rowerze, lecz jak przekonuje – wyłącznie amatorsko. W rozmowie z “AD” nie wspomniał ani słowem o tym, czy jego powrót jest jeszcze kiedykolwiek możliwy.

To Top