Polska

Mateusz Taciak ogłosił zakończenie kariery

Mateusz Taciak
Mateusz Taciak / fot. Voster-ATS

Mateusz Taciak (ostatnio Voster-ATS) ogłosił zakończenie zawodowej kariery. 35-latek pozostanie jednak w strukturach polskiej formacji.

Pochodzący z Kórnika Taciak przez ponad dekadę należał do ścisłej krajowej czołówki specjalistów w jeździe indywidualnej na czas. Na koncie ma wiele medali mistrzostw Polski w tej specjalności oraz starty w mistrzostwach świata. Na koncie ma ponadto zwycięstwa w imprezach etapowych: Małopolskim Wyścigu Górskim (2016), Szlakiem Grodów Piastowskich (2014) czy popularnym “Hubalu” (2018).

Swoją decyzję Taciak argumentuje “zdrowym rozsądkiem”. “Znam swój organizm dość dobrze i wiem, że ten sezon dla mnie jest już stracony. Zawsze byłem kolarzem, który do tej najlepszej dyspozycji dochodził startami, nawet przez miesiąc lub dłużej. Dopiero wtedy przychodziła oczekiwana forma, która pozwalała wygrywać. A więc wiem, że nawet jak sezon ruszy jeszcze w tym roku to będę miał zbyt mało czasu na to, by zrobić coś konkretnego dla mojego zespołu” – mówił, cytowany przez biuro prasowe swojej drużyny.

Dodał przy tym, że dzięki jego decyzji drużyna być może będzie mogła dać szansę innemu, młodemu i perspektywicznemu zawodnikowi. Jednocześnie Taciak pozostanie w strukturach Voster-ATS.

“Otrzymałem od dyrektora sportowego Mariusza Witeckiego oraz team managera Krzysztofa Parmy propozycję pozostania w drużynie w sztabie szkoleniowym. Z wieloma osobami się zżyłem i dla mnie to bardzo ważne, że zostaję w drużynie i w kolarstwie” – zdradził.

To Top