Świat

Valerio Conti chce iść śladem Marco Pantaniego

Valerio Conti (UAE Team-Emirates) przyznał, że styl, który w swoich najlepszych latach prezentował Marco Pantani jest dla niego wielką inspiracją. “Do teraz oglądam powtórki jego zwycięskich etapów” – mówił.

27-letni Włoch zapowiadał się swego czasu na naprawdę duży talent lecz kwestia tego, czy przewidywania ekspertów były słuszne wciąż pozostaje sprawą otwartą. Rzymianin ma co prawda na koncie triumf etapowy podczas Vuelta a Espana 2016, zaś podczas ubiegłorocznego Giro d’Italia aż przez sześć dni nosił koszulkę lidera imprezy, lecz wciąż daleko mu do tego, by nawiązać do sukcesów swoich największych rodaków, takich jak Vincenzo Nibali czy Marco Pantani.

Ten drugi jest z resztą wielkim idolem Contiego. “Wciąż oglądam powtórki jego zwycięskich etapów i analizuję je by wiedzieć, co mogę jeszcze poprawić” – zdradził. Ma on nadzieję, że podpatrywanie idola Włochów pomoże mu w tym, by w przyszłości choć częściowo nawiązać do jego rezultatów.

Póki co kolarz UAE Team-Emirates skupia się jednak przede wszystkim na powrocie do rywalizacji i przygotowaniach do tegorocznego Giro, podczas którego chciałby narobić jeszcze większego zamieszania niż ostatnio.

To Top