Świat

Nowy kalendarz sezonu MTB. Mistrzostwa świata odbędą się w Austrii

Matthias Flückiger
Matthias Flückiger / fot. Albstadt2020

Międzynarodowa Unia Kolarska opublikowała nowy kalendarz imprez kolarstwa górskiego. Najważniejszą informacją jest ta, że mistrzostwa świata przenoszą się z niemieckiego Albstadt do Leogang w Austrii. Odbędą się na początku października.

Epidemia koronawirusa odcisnęła poważne piętno także na świecie MTB. Całkowicie odwołano tegoroczną edycję PŚ w Andorze, a przełożone zostały także inne odsłony. Długo to, kiedy rywalizacja w kolarstwie górskim będzie wznowiona długo pozostawało zagadką. Aż do piątku.

UCI opublikowała tego dnia nowy kalendarz na sezon 2020, w którym nadała priorytet Pucharom Świata oraz walce o medale czempionatu.

Rywalizacja na najwyższym szczeblu rozpocznie się 5 września w Lenzerheide (Szwajcaria). W kolejne weekendy zawita do Val di Sole (Włochy) i Les Gets (Francja), po czym przeniesie się do czeskiego Novego Mesta.

Tam zawodnicy i zawodniczki będą walczyć dwukrotnie: 29 września i 4 października. O tym, jak napięty będzie kalendarz niech zaświadczy fakt, iż już dzień później rozpoczną się mistrzostwa świata, które z Albstadt przeniesione zostały do Leogang.

To Top