Świat

Pierino Gavazzi wygrał z koronawirusem

Pierino Gavazzi

Pierino Gavazzi – 69-letni, były włoski kolarz, który pod koniec marca trafił na szpitalny oddział intensywnej terapii z powodu zakażenia koronawirusem, wyzdrowiał i wrócił w środę do domu.

Gavazzi, który zawodowcem był przez niemal dwie dekady (od 1973 do 1992 roku) łącznie odniósł 45 zwycięstw. Był cenionym sprinterem, którego największym sukcesem był triumf w “Wiosennych Mistrzostwach Świata” w 1980 roku, jako kolarz Magniflex-Olmo. W pokonanym polu pozostawił wtedy m.in. Giuseppe Saronniego, Seana Kelly’ego czy Rogera De Vlaemnicka.

O jego chorobie informowali w marcu dziennikarze “La Gazzetta dello Sport”. Stan 69-latka był bardzo poważny. “W środę wieczorem, około 22:00 zadzwonił lekarz i poinformował, że stan taty znacznie się pogorszył. Nie krył przed nami, że powinniśmy przygotować się na najgorsze” – mówił syn Pierino, Mattia, cytowany przez gazetę.

Szczęśliwie, po kilku tygodniach w szpitalu senior Gavazzi zdołał wrócić do pełni sił, a jego stan poprawił się na tyle, że otrzymał zgodę na opuszczenie szpitala. “Przytulił swoją żonę, a moją mamę i zaczął płakać. Nigdy wcześniej nie widziałem, by uronił łzę” – mówił Mattia.

To Top