Świat

“Cyclingnews”: Christopher Froome rozważa odejście z Team Ineos przed wznowieniem sezonu

Christopher Froome
Christopher Froome / fot. Team Ineos

Jak poinformowali dziennikarze “Cyclingnews”, Christopher Froome nosi się z zamiarem opuszczenia Team Ineos jeszcze przed wznowieniem szosowego sezonu. Na przyjęcie Brytyjczyka mają być gotowe dwie ekipy.

34-latek, powracający do pełnej dyspozycji po wypadku, w jakim ucierpiał niemal rok temu (w trakcie Criterium du Dauphine) marzy o piątym zwycięstwie w Tour de France. Fakt, iż w Ineos miano współlidera musi dzielić z Geraintem Thomasem i Eganem Bernalem sprawia jednak, że poważnie myśli o tym, czy próby walki o triumf w tegorocznej odsłonie “Wielkiej Pętli” nie powinien podjąć już w innych barwach.

Jak informuje “Cyclingnews”, urodzony w Nairobi zawodnik rozważa przedwczesne rozstanie z formacją Dave’a Brailsforda. Zatrudnieniem go zainteresowane są dwie drużyny, które mają gwarantować mu rolę niekwestionowanego lidera we Francji.

Pytany o swoją przyszłość podczas UAE Tour (pod koniec lutego), Froome dość wymijająco opowiadał, iż choć “nie ma wątpliwości, że będzie w stanie znów walczyć o triumf w Tour de France nie wie, w barwach jakiej drużyny”. Wtedy wydawać się mogło, że słowa te dotyczą transferu po zakończeniu sezonu 2020, lecz nowe doniesienia każą spojrzeć na sprawę zupełnie inaczej.

Aby transfer już wkrótce był możliwy, konieczna byłoby porozumienie wszystkich zainteresowanych stron. Zagadką jest jednak, czy Ineos zgodzi się na rozstanie z jednym ze swoich prawdziwych symboli.

To Top