Świat

Rafał Majka w gronie najlepszy “górali” bez kontraktu na kolejny sezon

Rafał Majka
Rafał Majka / fot. Veloimages

Rafał Majka znalazł się w gronie najlepszych, według “Cyclingnews” specjalistów od wspinaczek, którzy wraz z końcem sezonu 2020 będą “do wzięcia”. “Pozostaje niezawodny w Grand Tourach oraz wyścigach tygodniowych” – komentuje autor zestawienia, Daniel Benson.

Majka, związany od sezonu 2017 z BORA-hansgrohe – ekipą, do której trafił po rozpadzie Tinkoff nie ukrywa, że w barwach niemieckiego zespołu czuje się dobrze. Podczas niedawnego “Okna na sport” na antenie “Eurosportu” na temat ewentualnego przedłużenia kontraktu wypowiadał się jednak dość enigmatycznie. “Na razie nie skupiam się na tym. Wiadomo, kończy mi się kontrakt, ale jeżeli »odpalą« wyścigi, będę skoncentrowany by dać z siebie wszystko” – mówił.

Według “Cyclingnews” Polak może być bardzo łakomym kąskiem na rynku transferowym. “Choć od 2017 roku pozostaje bez zwycięstwa, jest niezawodny w Grand Tourach oraz wyścigach tygodniowych” – czytamy. Serwis zwraca jednak uwagę, że problemem, mogącym uniemożliwić pozostanie 30-latka w Borze jest duża liczba młodych, utalentowanych specjalistów od wspinaczek.

Jednocześnie, Benson zauważył, że zawodnik pokroju “Zgreda” wręcz idealnie pasowałby do ekipy Team NTT, w której brak jest naprawdę dobrych “górali”. Ponadto – pracuje w niej nie kto inny, jak Bjaarne Riis czyli człowiek, który “odkrył” Majkę dla Tinkoff-Saxo i w 2011 roku wprowadził go do World Touru.

To spostrzeżenie jest o tyle ciekawe, że podczas wspomnianego już “Okna na sport” podobnym tropem poszedł Dariusz Baranowski. Pytany wtedy o możliwy transfer do Team NTT kolarz z Zegartowic odpowiedział wtedy: “Na pewno będzie kilka fajnych opcji i którąś będę musiał wybrać”.

Obok Polaka w zestawieniu uwzględnieni zostali m.in. Adam Yates, Thibaut Pinot, Tao Geoghegan Hart, Romain Bardet, Ion Izagirre, Rigoberto Uran i Pierre Latour.

To Top