Polska

Co dalej z CCC Team? Lakoniczny komentarz rzeczniczki prasowej

Wtorkowe doniesienia prasy o wycofaniu się firmy CCC ze wspierania grupy World Tour po sezonie 2020 odbiły się szerokim echem w kolarskim świecie. O ich potwierdzenie poprosiliśmy rzeczniczkę prasową obuwniczego giganta, Darię Sulgostowską. Niestety, udzieliła ona bardzo ogólnikowych informacji.

Przypomnijmy: “Het Nieuwsblad” przekazał, iż CCC po sezonie 2020 niemal na pewno zakończy współpracę z drużyną kolarską najwyższego szczebla. Gazeta doniosła także o porozumieniu, zawartym pomiędzy jej szefostwem a zawodnikami, w myśl którego każdy z nich ma otrzymać łącznie co najmniej połowę ustalonego wcześniej, rocznego wynagrodzenia.

W niedługim czasie podobne informacje przekazały, powołując się na swoje źródła “La Gazzetta dello Sport”, “L’Equipe” oraz serwis “Cyclingnews”. Próbując zyskać oficjalne potwierdzenie medialnych rewelacji, skontaktowaliśmy się z rzeczniczką prasową firmy obuwniczej, Darią Sulgostowską.

Poprosiliśmy o odniesienie się do materiału “Het Nieuwsblad”, informację dotyczącą aktualnego poziomu wsparcia dla CCC Team i stanowisko firmy w sprawie szeroko pojętego wspierania sportu w latach 2020-2021. Dodatkowo, poprosiliśmy też o rozjaśnienie sytuacji pozostałych wspieranych ekip (CCC-Liv Team, CCC Development Team, Copernicus).

Otrzymaliśmy odpowiedź o następującej treści:

“Współpracujemy z CCC Team, aby wspólnie znaleźć rozwiązania, które pozwolą utrzymać zespoły 2020 i znaleźć najlepsze dla sportowców drogi rozwoju na 2021. Więcej informacji będzie w oficjalnym komunikacie drużyny, w odpowiednim czasie.”

Pozostaje zatem jedynie czekać.

To Top