Polska

Tour de Pologne zawita do Krakowa. Czesław Lang potwierdza

Czesław Lang
Czesław Lang / fot. Szymon Gruchalski / Tour de Pologne

Do grona miast, które mogą być pewne swojej obecności na trasie “nowego”, skróconego Tour de Pologne dołącza Kraków. Według plotek w mieście tym pierwotnie miała się zakończyć tegoroczna odsłona wyścigu.

Przesunięty na pierwsze dni sierpnia (5-9), najważniejszy wyścig polskiego kalendarza ma wielką szansę, by przyciągnąć największe nazwiska światowego peletonu. Wszystko ze względu na fakt, iż będzie pierwszą etapówką szczebla World Touru po wznowieniu sezonu oraz to, iż stanowić może idealną formę przygotowań do Tour de France (29 sierpnia – 20 września).

Podobnie jak wiele innych imprez kalendarza UCI, “Wyścig Dookoła Polski” musiał zostać skrócony, by lepiej wpasować się w ramy, narzucone przez światową federację. Z tygodniówki stanie się na rok imprezą pięciodniową a to, jakie odcinki znajdą się w ostatecznym jego wariancie pozostaje zagadką. Niedawno Lang w rozmowie z “Dziennikiem Zachodnim” ujawnił, iż niezagrożone są odcinki z metą w Katowicach i Bielsku-Białej.

W innej rozmowie przekonywał z kolei, że pracuje nad tym, by “dodać” trasie trochę więcej gór, a przez to utrudnić zmagania, co w domyśle miałoby przyciągnąć jeszcze większe grono kolarzy, zainteresowanych później walką o klasyfikację generalną “Wielkiej Pętli”.

Dzięki wtorkowemu wywiadowi dla “Rzeczpospolitej” dowiedzieliśmy się, że wyścig z pewnością zawita również do Krakowa. “Trwają jeszcze rozmowy z miastami. Tym, którzy nie będą mieli okazji gościć Tour de Pologne w tym roku, proponujemy organizację w kolejnym. Mogę potwierdzić, że pozostaną etapy do Bielska-Białej, Katowic i Krakowa, z którym mamy wieloletnią umowę” – mówił wicemistrz olimpijski z Moskwy.

Co więcej, Lang przyznał, że termin wyścigu sprawił, iż już teraz przyciąga on wielką uwagę. “Zainteresowanie jest ogromne, dzwonią do nas kolarze i dziennikarze z całego świata” – zdradził, podkreślając przy tym, że Lang Team znalazł się w gronie “wielkich graczy” obok organizatorów Tour de France i Giro d’Italia.

To Top