Świat

Richard Carapaz celuje w Giro d’Italia

Richard Carapaz
Richard Carapaz / fot. RCS Sports

Richard Carapaz w rozmowie z telewizją “Rai” potwierdził, że jego głównym celem na sezon 2020 pozostaje Giro d’Italia. Jednocześnie nie wiadomo, czy Ekwadorczyk znajdzie się w składzie Team Ineos na odbywający się wcześniej Tour de France.

26-latek triumfował w ostatniej edycji Corsa Rosa. Sztuki tej dokonał, nie będąc początkowo stawianym w gronie faworytów pierwszego rzędu, dość pewnie pokonując Vincenzo Nibalego (Bahrain-Merida) i Primoża Roglicia (Jumbo-Visma). Sukces ten, odniesiony jeszcze w barwach Movistaru zaowocował kontraktem w uznawanym za najbogatszą ekipę peletonu Ineos.

Carapaz od momentu przenosin do brytyjskiej drużyny podkreślał, że jego najważniejszym celem na kolejny sezon będzie obrona wywalczonego w Italii triumfu. Po zakończeniu Giro miał z kolei jechać na Tour de France, pełniąc rolę pomocnika dla trzech liderów drużyny: Christophera Froome’a, Gerainta Thomasa i Egana Bernala.

Już teraz wiemy, że mimo przerwania sezonu i wywrócenia kalendarza do góry nogami, przynajmniej pierwsza część planu nie uległa zmianie. Ekwadorczyk zadeklarował bowiem, że skupia się przede wszystkim na włoskim Grand Tourze, planowanym w dniach 3-25 października.

“Ustaliliśmy już wraz z kierownictwem ekipy mój program. Giro d’Italia wciąż pozostaje głównym celem. Chcę być podczas tego wyścigu w jak najlepszej formie, by móc wygrać i powtórzyć sukces sprzed roku” – mówił telewizji “Rai”.

Jednocześnie nie wiadomo, czy Carapaza zobaczymy w akcji podczas “Wielkiej Pętli”. Zaplanowana jest ona wcześniej, niż Corsa Rosa (29 sierpnia – 20 września) i mogłaby stanowić dobrą formę przygotowań. Z drugiej strony – w Team Ineos praca na rzecz liderów nie zakłada oszczędzania sił, co mogłoby później negatywnie na Ekwadorczyku się odbić.

To Top