Świat

Media: Kolarze CCC Team wciąż czekają na kwietniowe wypłaty, firma nie będzie głównym sponsorem grupy w sezonie 2021

CCC Team
CCC Team

Jak poinformowali dziennikarze “Het Nieuwsblad” kolarze CCC Team wciąż nie otrzymali swoich kwietniowych wynagrodzeń. Jednocześnie, według informacji gazety zawodnicy wynegocjowali z szefostwem formacji, iż łącznie wypłacona zostanie im za sezon co najmniej połowa wysokości ustalonego wcześniej kontraktu. Co więcej, według gazety polska marka od sezonu 2021 nie będzie już głównym sponsorem grupy.

Wokół polskiej formacji od początku zamieszania związanego z koronawirusem wiele się dzieje. Media błyskawicznie obiegły informacje o jej poważnych problemach finansowych, związanych z drastycznymi cięciami kosztów wprowadzonymi przez głównego sponsora, firmę CCC. Jej szef, Dariusz Miłek mówił o cięciu kosztów “siekierą, a nie scyzorykiem”, a Polska Agencja Prasowa informowała o możliwej całkowitej rezygnacji ze sponsoringu sportowego.

Ciemne chmury rozwiały nieco doniesienia z ostatnich dni, według których zawodnicy mieli przeprowadzić z “górą” skuteczne negocjacje w kwestii obniżek wynagrodzeń (pierwotnie cięcia miały wynosić nawet 80% i były, jak mówił Fausto Masnada, “nie do przyjęcia”), zaś CCC otworzyło swoje sklepy stacjonarne w Polsce, co nieco ustabilizowało sytuację finansową marki.

Niestety, wtorek przyniósł kolejne, smutne informacje. Jak donosi “Het Nieuwsblad”, zawodnicy wciąż czekają na przysługujące im za kwiecień wynagrodzenie. “Także w kwestii maja i czerwca nie wygląda to dobrze” – czytamy. Jak informuje belgijska gazeta, kolarzom udało się jednak wynegocjować, że łącznie otrzymają co najmniej połowę przysługującego im w skali roku kontraktu.

To jednak nie koniec, gdyż jak czytamy w “Het Nieuwsblad”, CCC w sezonie 2021 nie będzie już głównym sponsorem grupy, a to, czy w ogóle w niej pozostanie “nie jest wykluczone, choć bardzo mało prawdopodobne”. Jim Ochowicz – szef Continuum Sports, właściciela licencji musi szukać nowego głównego partnera, bo choć w formacji chce pozostać Giant, na pewno nie w roli kluczowego wsparcia.

To Top