Polska

“Uważam, że zarówno Małopolski Wyścig Górski, jak i inne nasze imprezy, włącznie z Tour de Pologne się nie odbędą”

Małopolski wyścig Górski

Marek Kosicki, szef Małopolskiego Związku Kolarskiego daje niewielkie szanse na to, by którakolwiek z zaplanowanych w tym roku na terenie naszego kraju imprez w ogóle się odbyła. “Harmonogram jest, ale nic nie wskazuje na to, by mógłby być realizowany” – mówił w rozmowie z “Gazetą Krakowską”. Jak podkreślił, taki sam los może czekać również Tour de Pologne.

Kosicki, który jest jednocześnie dyrektorem Małopolskiego Wyścigu Górskiego był odpowiedzialny za przygotowanie nowej wersji krajowego kalendarza UCI. Wszystkie “polskie” imprezy mają się według niego odbyć w nieco ponad dwa miesiące. Jak powiedział, o ile w pierwszej chwili taki scenariusz wydawał mu się prawdopodobny, tak teraz uznaje go za niemal niemożliwy do zrealizowania.

“To jest oczywiście moje zdanie, ale uważam, że zarówno ten wyścig (MWG – przyp.red.) jak i inne nasze imprezy, włącznie z Tour de Pologne się nie odbędą” – mówił Kosicki w rozmowie z “Gazetą Krakowską”, jako powód wskazując ograniczenia związane z imprezami masowymi.

“Moim zdaniem tego typu wydarzenia zostaną uwolnione w ostatnim rzucie. Co innego te na boisku, bez widzów. A wyścigi są z publicznością. Poza tym ponad stu zawodników jest w jednej grupie, jest zbyt duże ryzyko” – ocenił. Wskazał również, że istotnym problemem może być pozyskanie funduszy na przeprowadzenie wyścigów.

Póki co światowe władze obstają przy stanowisku, że ściganie (na niższych szczeblach) będzie możliwe już od 1 lipca. World Tour swoje zmagania zainauguruje 1 sierpnia (Strade Bianche), a już kilka dni później kolarze sprawdzą swoje siły na trasie skróconego Tour de Pologne (5-9 sierpnia).

To Top