Świat

Anna van der Breggen i Chantal Blaak wkrótce powiedzą “pas”

Dwie czołowe zawodniczki świata – Anna van der Breggen i Chantal Blaak poinformowały, że noszą się z zamiarem zakończenia karier.

Holenderski duet, reprezentujący aktualnie barwy Boels-Dolmans od lat znajduje się w gronie zawodniczek rozdających karty na najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych wyścigach świata. Łącznie Van der Breggen i Blaak mają na koncie 67 zwycięstw. Obie nosiły koszulki mistrzyni świata, a pierwsza z wymienionych ma na koncie także triumf w Giro Rosa oraz złoto igrzysk olimpijskich.

Mimo, iż obie mają zaledwie po 30 lat, wkrótce zamierzają się pożegnać z peletonem. Van der Breggen zrobi to po zakończeniu sezonu 2021 a tym, co motywuje ją by rywalizować jeszcze przez ponad dwanaście miesięcy są wyłącznie igrzyska w Tokio. “Zauważyłam, że o ile walka o krążki IO działa na mnie mobilizująco, tak pozostałe wyścigi nie stanowią dla mnie wyzwań” – mówiła, cytowana przez biuro prasowe swojej drużyny.

Nieco inne motywacje stoją za decyzją Blaak, która będzie startować o pół roku dłużej – do zakończenia wiosennej kampanii sezonu 2022. Wyjaśniła ona, iż chce zakończyć karierę będąc na absolutnym topie.

Po zakończeniu karier obie zawodniczki mają pozostać w obecnej ekipie, pełniąc bliżej nieokreślone role – prawdopodobnie trenerek bądź dyrektorek sportowych.

To Top