Świat

“Marca”: Mistrzostwa świata mogą zostać przeniesione na Bliski Wschód

Foto LaPresse - Fabio Ferrari 26 Febbraio 2019 Al Ain (Emirati Arabi Uniti) Sport Ciclismo UAE Tour 2019 - Tappa 3 - Da Al Ain UAE University a Jebel Hafeet - 179 km Nella foto: durante la gara. Photo LaPresse - Fabio Ferrari February 26, 2019 Al Ain (United Arab Emirates) Sport Cycling UAE Tour 2019 - Stage 3 - From Al Ain UAE University to Jebel Hafeet - 111,2 miles In the pic: during the race.

Jak donosi hiszpańska “Marca”, Międzynarodowa Unia Kolarska bierze pod uwagę przeniesienie tegorocznych mistrzostw świata na Bliski Wschód. Miałoby do tego dojść, gdyby organizacja czempionatu w Szwajcarii ostatecznie okazała się niemożliwa.

Walka o medale MŚ ma się w tym sezonie odbyć w Aigle-Martigny, tuż przy granicy z Francją. Ze względu na epidemię koronawirusa wciąż nie wiadomo jednak, czy Helweci zdołają przeprowadzić imprezę. Organizatorzy na pierwszym miejscu stawiają zdrowie obywateli, czekając na rozwój sytuacji. Jak zapowiadają, ostateczna decyzja w sprawie tego, czy mistrzostwa uda się im przeprowadzić zapadnie najpóźniej pod koniec czerwca.

Co jednak, gdyby ostatecznie zmuszeni byli się poddać? Jak informuje “Marca”, UCI szykuje już plan awaryjny, zakładający przeniesienie MŚ do Omanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich lub Kataru. Jeżeli do tego dojdzie, walka o medale rozegra się dopiero w listopadzie, zamiast planowo w dniach 20-27 września.

Przeniesienie czempionatu na Bliski Wschód wprowadziłoby gigantyczne zamieszanie nie tylko w samej UCI, ale i wśród zawodników. O ile bowiem trasa imprezy w Aigle-Martigny była bardzo wymagająca, faworyzując eksplozywnych górali, tak myśląc o MŚ w krajach arabskich trudno oczekiwać choć średnio trudnego wyścigu. Przykładem może być rok 2016 i czempionat w Dosze (Katar), gdzie o krążki rywalizowali głównie sprinterzy.

To Top