Bez kategorii

Tadej Pogacar na dłużej w UAE Team-Emirates

Tadej Pogacar
Tadej Pogacar / fot. Bettiniphoto / UAE Team-Emirates

Tadej Pogacar przedłużył swoją umowę z UAE Team-Emirates. Słoweniec pozostanie w ekipie z Bliskiego Wschodu co najmniej do końca sezonu 2024.

Pochodzący z położonej niedaleko Lublany Komendy zawodnik w 2019 roku w brawurowy sposób przebił się do ścisłej światowej czołówki. Jako 20-latek wygrał Volta ao Algarve oraz Tour of California, lecz prawdziwą furorę zrobił podczas Vuelta a Espana, kończąc wyścig na podium klasyfikacji generalnej i zgarniając po drodze aż trzy etapy.

Mimo, iż Pogacar miał ze swoim obecnym pracodawcą kontrakt aż do końca 2023 roku, grupa postanowiła dmuchać na zimne i przedłużyć go o kolejny sezon. Szef formacji, Mauro Gianetti nie ukrywał, że bał się, iż umowę Słoweńca zwyczajnie ktoś wykupi.

“To typ zawodnika, którego chciałaby mieć każda drużyna. Utalentowany, każdego dnia chce się uczyć. Przekonał nas nie tylko wynikami, ale i swoją postawą” – mówił.

Słoweniec do ekipy z Emiratów trafił przed sezonem 2019. Zaangażować go chciały też ekipy Jumbo-Visma i Bahrain-Merida. Przedłużenie z nim kontraktu to kontynuacja polityki pracy z młodymi kolarzami. UAE to druga najmłodsza formacja na szczeblu World Touru. Ze średnią wieku 26,5 ustępuje pod tym względem jedynie Team Sunweb (24,2).

To Top