Świat

Remco Evenepoel przyjedzie na Tour de Pologne

Szef Deceuninck – Quick Step, Patrick Lefevere zdradził, że mimo wywrócenia światowego kalendarza do góry nogami, jednym z najważniejszych celów Remco Evenepoela na sezon 2020 będzie Giro d’Italia. Droga do włoskiego Grand Touru wieść będzie między innymi przez Tour de Pologne.

20-letni Remco, który w pierwszych tegorocznych startach niezmiennie zadziwiał fenomenalną formą (wygrał oba wyścigi w których wystartował: Vuelta a San Juan i Volta ao Algarve) miał w dalszej części sezonu zaprezentować się w brukowanych klasykach oraz zadebiutować w imprezie trzytygodniowej – Giro. Mimo, iż sezon został przerwany, a nowy kalendarz ulokował Corsa Rosa dopiero w październiku (3-25), Evenepoel nie zmienia swoich planów.

Jak poinformował menedżer Deceuninck – Quick Step, Patrick Lefevere, jego młody podopieczny stanie na starcie Giro. Droga do występu w Italii wieść będzie między innymi przez Tour de Pologne. Polski wyścig będzie pierwszą etapówką szczebla World Tour, a dla 20-latka – premierową próbą “rozkręcenia nogi”. Wedle słów Lefevere’a zobaczymy go w akcji także podczas Criterium du Dauphine, Tirreno-Adriatico oraz kanadyjskich klasyków w Quebec i Montrealu.

Tour de Pologne odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia. Impreza została skrócona z siedmiu do pięciu etapów. Dokładny przebieg “nowej” trasy nie jest jeszcze znany.

To Top