Polska

Komunikat PZKol: “Sezon kolarski 2020 będzie wznowiony od dnia 1 lipca 2020 roku”

Polski Związek Kolarski
Polski Związek Kolarski

Włodarze Polskiego Związku Kolarskiego poinformowali o odwołaniu wszelkich imprez kalendarza aż do końca czerwca. Tym samym kolarskie zmagania w naszym kraju zainaugurowane zostaną najwcześniej 1 lipca.

Jak dotąd, mocą komunikatu z 27 marca odwołane były wszystkie wyścigi krajowego kalendarza do ostatniego dnia maja. Tym, którzy mieli nadzieję, że nad Wisłą ściganie rozpocznie się już w czerwcu, PZKol odebrał taką nadzieję w czwartek.

“Zarząd Polskiego Związku Kolarskiego na posiedzeniu online dnia 06.05.2020 roku zadecydował o odwołaniu wszystkich zawodów sportowych z Kalendarza Imprez Polskiego Związku Kolarskiego  do dnia 30.06.2020 roku włącznie” – czytamy w komunikacie.

Optymistyczny jest fakt, że działacze informują jednocześnie, iż “sezon kolarski 2020 będzie wznowiony od dnia 1 lipca 2020 roku” co może zwiastować, że nie planują już kolejnych przesunięć.

Według kalendarza PZKol pierwszą imprezą w kraju będą zatem eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym, planowane w Szczecinie w dniach 1-2 lipca.

To Top