Świat

Victor de la Parte: CCC Team nie zredukował kolarzom pensji, przyszłość drużyny niezagrożona

Victor de la Parte
Victor de la Parte / fot. CCC Team

Jeżdżący w barwach CCC Team Hiszpan, Victor de la Parte zaprzeczył w rozmowie z “Mundo Deportivo” jakoby pensje kolarzy ekipy zostały zredukowane nawet o 80 procent. Jednocześnie jest przekonany, iż drużyna przetrwa kryzys i w sezonie 2021 nadal będziemy oglądać ją w zawodowym peletonie.

Jak dotąd wszystko wskazywało na to, że sytuacja polskiej formacji jest wręcz tragiczna. Potwierdzona przez jej włodarzy znacząca redukcja etatów (“na bruku” wylądowali niemal wszyscy zatrudnieni na kontraktach), rozważane przez głównego sponsora – firmę CCC – wycofanie się ze sponsoringu sportowego na lata 2020-2021 oraz zapowiedź Dariusza Miłka o drastycznym cięciu kosztów sprawiały, iż przyszłość malowała się w oczach obserwatorów w bardzo ciemnych barwach.

Victor de la Parte przedstawił jednak zupełnie odmienny obraz sytuacji. Jak mówi, kolarze mimo zapowiadanej redukcji zarobków nawet o 80% wciąż otrzymują pełne wynagrodzenia (zaznaczył, że sytuacja może ulec zmianie w czerwcu), a mimo początkowo kryzysowej sytuacji na przyszłość patrzeć można z dużą dozą optymizmu.

“Początkowo wszystko wyglądało bardzo źle, wręcz jak wojna. Było wiele niepewności, ale sklepy szefa (CCC) zostały otwarte i wszystko się uspokoiło” – mówił w rozmowie z “Mundo Deportivo”. Przekonuje on również, że Dariusz Miłek z całą pewnością nie zrezygnuje ze sponsoringu w 2021 roku.

“Czekamy na zapowiadane na czerwiec spotkanie, ale nasz sponsor zainwestował w grupę, by być w World Tourze i chce kontynuować projekt. W przyszłym roku będziemy tu, gdzie teraz. Ci, którzy mają kontrakty na sezon 2021 mają pewność, że zachowają one ważność” – przekonywał.

34-latek w tym sezonie zdążył zaliczyć 10 dni startowych. Z dobrej strony pokazał się podczas UAE Tour, gdzie zajął dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

(fot. Chris Auld Photography/CCC Team)

To Top