Polska

Michał Gołaś: “Jeżeli Tour de Pologne odbędzie się na początku sierpnia, cały świat będzie patrzył na Polskę”

Michał Gołaś (Team Ineos) jest zdania, że organizacja Tour de Pologne już w pierwszych dniach sierpnia może mieć kapitalne skutki. “Jeśli tak będzie, to w Polsce pojawi się najlepsza obsada w historii” – mówił w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”.

Przypomnijmy: nowa wersja kalendarza na sezon 2020 ma zostać opublikowana przez Międzynarodową Unię Kolarską we wtorek. W niedzielę dziennikarze hiszpańskiego “AS” dotarli jednak do najbardziej aktualnej z opracowywanych wersji, która ma duże szanse, by stać się tą oficjalną. Tour de Pologne został w niej ulokowany w dniach 5-9 sierpnia i jest pierwszą etapówką World Touru.

“Jeśli tak będzie, to w Polsce pojawi się najlepsza obsada w historii. Chciałbym, żeby tak było. Mam nadzieję, że się odbędzie w jakiejkolwiek formie. Cały świat będzie patrzył na Polskę” – ocenił “Goły”, który niedawno obchodził 36. urodziny.

Impreza Czesława Langa zostanie prawdopodobnie skrócona z siedmiu do pięciu etapów, podobnie jak m.in. Criterium du Dauphine. To właśnie Tour de Pologne i “Delfinat” będą jedynymi imprezami etapowymi przed startem Tour de France, co z pewnością przyciągnie na start największe gwiazdy, chcące “złapać czucie” po bardzo długiej przerwie od startów.

To Top