Świat

“AS”: Oto nowy kalendarz na sezon 2020, Tour de Pologne pokryje się terminem z Mediolan – San Remo

Tour de France
Tour de France / fot. ASO

Dziennikarze hiszpańskiego “AS” dotarli do prawdopodobnego, nowego kalendarza na sezon 2020, opracowanego przez UCI. Wynika z niego, że Tour de Pologne odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia, a swoim terminem pokryje się z Mediolan – San Remo.

Międzynarodowa Unia Kolarska pierwotnie planowała ogłoszenie kalendarza na 30 kwietnia, lecz po analizach poinformowała tego dnia jedynie, że… przesuwa tę decyzję w czasie i zaprezentuje go dopiero w kolejnym tygodniu. Tym samym jedynym przełożonym wyścigiem World Touru, którego termin jest oficjalnie znany pozostaje nadal Tour de France (29 sierpnia – 20 września).

Hiszpanie z “AS” dotarli jednak do najbardziej aktualnej wersji opracowywanego terminarza i jak przekonują – szanse na to, że okaże się on ostatecznym są bardzo wysokie. Wiele ze wskazanych w nim dat wyścigów pokrywa się ze spekulacjami napływającymi z innych źródeł.

źr. “AS”

Pierwszą imprezą World Touru po wznowieniu sezonu ma być zatem Strade Bianche, które ruszy już pierwszego możliwego dnia – 1 sierpnia. Po nim zawodnicy spotkać mają się na trasie… Tour de Pologne. Polska impreza w terminarzu “AS” wpisana jest w dniach 5-9 sierpnia i zgodnie z tym, co mówił między innymi organizator, Czesław Lang skrócona będzie do pięciu etapów.

Najważniejszy wyścig nad Wisłą swoim terminem pokryje się z monumentem – Mediolan – San Remo (8 sierpnia). Z jednej strony – odbierze mu to na pewno część potencjalnej obsady, z drugiej zaś – polska impreza będzie jedyną, obok Criterium du Dauphine etapówką najwyższego szczebla przed Tour de France.

“Wielka Pętla” odbędzie się w ogłoszonym już terminie. Giro d’Italia ma się rozpocząć 3, a zakończyć 25 października, zaś Vuelta a Espana (“obcięta” o trzy planowane w Holandii etapy) – 20 października – 8 listopada, pokrywając się datami z Corsa Rosa.

Nowy terminarz na sezon 2020 (według przecieków “AS”):
1 sierpnia – Strade Bianche
5-9 sierpnia – Tour de Pologne
8 sierpnia – Mediolan – San Remo
12-16 sierpnia – Criterium du Dauphine
21-23 sierpnia – mistrzostwa krajowe
25 sierpnia – GP Plouay
29 sierpnia-20 września – Tour de France
8-14 września – Tirreno-Adriatico
23-27 września – mistrzostwa świata
29 września – Strzała Walońska
29 września – 3 października – BinckBank Tour
3 – 25 października – Giro d’Italia
4 października – Liege-Bastogne-Liege
10 października – Amstel Gold Race
18 października – Ronde van Vlaanderen
20 października – 8 listopada – Vuelta a Espana
1 listopada – Paryż-Roubaix
14 listopada – Il Lombardia

(fot. ASO)

To Top