Świat

Szosowe mistrzostwa Europy w Trydencie przeniesione… na 2021 rok

Elia Viviani
Elia Viviani

Gospodarze planowanych na wrzesień, tegorocznych szosowych mistrzostw Europy w Trydencie poinformowali, że impreza została przeniesiona na kolejny rok. Póki co UEC poszukuje nowego gospodarza tegorocznej odsłony czempionatu, który stoi pod znakiem zapytania.

Wobec epidemii koronawirusa kolarski świat stanął na głowie. Na początku przyszłego tygodnia powinniśmy poznać “nowy” kalendarz na sezon 2020, uwzględniający Grand Toury, monumenty i inne, najważniejsze imprezy cyklu World Tour (w tym – Tour de Pologne). Jaki będzie los mistrzostw Europy? Tego na razie nie wiadomo.

Walka o medale miała odbyć się we włoskim Trydencie, gdzie złota bronić miał aktualny posiadać mistrzowskiej koszulki, Elia Viviani (Cofidis). W sobotę organizatorzy poinformowali jednak o przesunięciu “ich” mistrzostw na 2021 rok.

Serwis “Cicloweb” donosi, że brane pod uwagę są dwa terminy mistrzostw: 1-5 lub 8-12 września. Co będzie z tegoroczną odsłoną mistrzostw? Tego nie wiadomo. Aktualnie UEC poszukuje nowego gospodarza, lecz organizacja tak dużej imprezy w zupełnie innym miejscu może być sporym wyzwaniem. Możliwym jest również, że ME w 2020 roku w ogóle się nie odbędą.

To Top