Świat

Puchar Świata MTB w Lenzerheide przełożony

Jak poinformowali organizatorzy, tegoroczna edycja Pucharu Świata MTB w szwajcarskim Lenzerheide, planowana pierwotnie w dniach 14-16 sierpnia została przełożona. Nowy termin nie jest na razie znany.

Świat kolarstwa górskiego, podobnie jak szosa epidemii koronawirusa doświadcza bardzo boleśnie. Po raz ostatni zawodników i zawodniczki oglądaliśmy w akcji na początku marca i póki co nie wiadomo, kiedy będziemy mogli robić to ponownie.

Nie wiadomo również, kiedy ostatecznie czołówka spotka się na imprezie najwyższej rangi. Jasnym jest, że nie stanie się to co najmniej do połowy sierpnia. Do grona wcześniejszych, przesuniętych bądź odwołanych imprez (Nove Mesto, Valnord) dołącza bowiem Lenzerheide.

W komunikacie prasowym opublikowanym przez organizatorów czytamy, iż powodem decyzji jest epidemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia wprowadzone w Kraju Helwetów, dotyczące organizacji imprez masowych.

Aktualnie nie jest znany nowy termin tej edycji Pucharu Świata. Rozważane jest przesunięcie go na jesień oraz (ewentualnie) organizacja imprezy bez udziału publiczności.

(fot. organizatorzy)

To Top