Świat

Mistrzostwa świata MTB w Albstadt oficjalnie odwołane

Matthias Flückiger
Matthias Flückiger / fot. Albstadt2020

Mistrzostwa świata w kolarstwie górskim, które w 2020 roku miały odbyć się w niemieckim Albstadt zostały oficjalnie odwołane. Międzynarodowa Unia Kolarska aktualnie poszukuje nowej daty i gospodarza imprezy.

O tym, że światowy czempionat za naszą zachodnią granicą stoi pod wielkim znakiem zapytania dowiedzieliśmy się już pod koniec marca, kiedy organizatorzy poinformowali że zaplanowana w dniach 25-28 czerwca impreza zostanie przełożona na termin “bliżej nieokreślony”. Rozważane były dwa scenariusze: ulokowanie jej w kalendarzu jesienią, bądź przełożenie na rok 2021.

Jak się okazuje, w 2020 roku mistrzostw w Albstadt nie zobaczymy. UCI razem z organizatorem poinformowali o tym w specjalnym oświadczeniu, opublikowanym w czwartek rano. “Mamy nadzieję na owocną współpracę i kolejne imprezy kalendarza MTB w Niemczech w najbliższej przyszłości” – czytamy.

Jednocześnie, trwają poszukiwania nowej lokalizacji mistrzostw świata, które miałyby się odbyć jeszcze w 2020 roku. Jak przekonuje Unia, o ewentualnej decyzji w tej sprawie poinformuje najszybciej jak tylko to możliwe.

To Top