Polska

Fausto Masnada: “Wciąż staramy się wypracować porozumienie z zespołem”

Fausto Masnada
Fausto Masnada / fot. CCC Team

Fausto Masnada (CCC Team) zdradził na antenie podcastu “SpazioTalk”, że zawodnicy polskiej ekipy wciąż nie doszli z nią do porozumienia w kwestii ewentualnej redukcji wynagrodzeń.

26-latek trafił do polskiej formacji po bardzo dobrym sezonie 2019, w trakcie którego zaliczył m.in. dwa zwycięstwa etapowe na trasie Tour of The Alps oraz jedno na trasie Giro d’Italia, gdzie zajął również drugie miejsce w klasyfikacji górskiej. Cechujący się efektownym stylem jazdy specjalista od wspinaczek póki co nie miał jeszcze okazji, by w barwach CCC rozwinąć skrzydła. Z powodu epidemii koronawirusa nie może teraz nawet normalnie trenować, a sytuacji nie poprawia fakt, że jego drużyna popadła w finansowe tarapaty.

Ze względu na drastyczne cięcia kosztów, większość pracowników drużyny (niemal wszyscy zatrudnieni na kontraktach) otrzymali natychmiastowe wypowiedzenia. Informowano także o gigantycznej redukcji zarobków kolarzy (nawet do 80%). Co ciekawe, Masnada poinformował, że porozumienie w tej kwestii dotąd nie zostało osiągnięte.

“Zaapelowaliśmy do szefów zespołu, bo choć sytuacja w jakiej się znaleźli jest naprawdę krytyczna było niemożliwym, by zaakceptować ich żądania. Przygotowaliśmy zatem własną propozycję i czekamy na odpowiedź” – zdradził podkreślając, że póki co intencją CCC jest przede wszystkim dokończenie sezonu.

Masnada pytany był również o to, jak radzi sobie z problemem koronawirusa żyjąc w Bergamo, czyli w samym sercu epidemii. Podkreślił, że choć przymusowe zamknięcie było dla niego rzeczą trudną, “są problemy o wiele większe niż to”. Zaznaczył również, że jego rodzina jest bezpieczna.

To Top