Świat

Peter Sagan “przyłapany” na Zwifcie

Peter Sagan (BORA-hansgrohe) jeszcze niedawno przekonywał, że trenażery i związany z nimi świat wirtualnych wyścigów nie są dla niego. W poniedziałek wieczorem został jednak “przyłapany” w trakcie przejażdżki na Zwifcie.

Trzykrotny mistrz świata należy do grona zawodników, którzy zmagania w cyfrowym świecie uważają jedynie za niezbyt udany substytut prawdziwej rywalizacji. Wyraz temu dał podczas transmisji “na żywo” na swoim instagramowym profilu.

W jej trakcie, zapytany o tego typu ściganie stwierdził, że jest “prawdziwym kolarzem, nie wirtualnym” i że “zamiast jeździć na rolkach, powinien raczej ścigać się na kołach”. Nieco ponad tydzień później wiele wskazuje na to, że optyka Słowaka z Żyliny uległa zmianie. Został bowiem “przyłapany” w trakcie treningu na Zwifcie.

W poniedziałek na cyfrowych platformach oglądaliśmy także kilku innych zawodników BORA-hansgrohe, którzy dotąd tej formy rozrywki raczej unikali (m.in. Rafała Majkę) co może zwiastować, że niemiecka formacja szykuje się do tego, by w świecie wyścigów na trenażerach zadomowić się na dłużej.

Tak tylko podrzucamy 😉

Opublikowany przez Zwift Polska Poniedziałek, 27 kwietnia 2020
To Top