Świat

Manolo Saiz chce zbudować grupę zawodową

Manolo Saiz – legendarny, choć kontrowersyjny dyrektor sportowy zadeklarował chęć powrotu do zawodowego kolarstwa. Obecnie jest na etapie poszukiwania sponsorów, a jego celem jest zbudowanie kompletnie nowej ekipy.

60-letni obecnie Saiz kojarzony jest przede wszystkim z grupą ONCE, którą prowadził w latach 1989-2003, mając tym czasie pod swoimi skrzydłami m.in. Laurenta Jalaberta, Joaquima Rodrigueza czy Alberto Contadora. W późniejszym okresie współpracował też z Liberty Seguros i Astaną, a w 2006 roku został aresztowany w związku ze skandalem dopingowym, znanym jako “Operation Puerto”. Oczyszczono go jednak z wszelkich podejrzeń.

Po rozstaniu z zawodowym peletonem zajął się biznesem – prowadzi restaurację, browar oraz dom weselny. W 2015 roku podjął próbę powrotu do sportu, budując jeżdżącą z amatorskim statusem grupę Aldro Team. Po trzech sezonach, z braku sponsorów nie zdołał jednak “przeskoczyć” na profesjonalny szczebel i zrezygnował.

Kilka lat po tamtych wydarzeniach Saiz zdradził, że chciałby spróbować raz jeszcze – tym razem z w pełni zawodową drużyną. “Próbuję znaleźć nowego sponsora, który pozwoli mi zrealizować ten cel” – ujawnił w rozmowie z “El Lenero”.

Jak zaznaczył, nie chce już działać na szczeblu amatorskim, nie interesuje go też grupa rozwojowa, bowiem jego zdaniem młodzi Hiszpanie mają zbyt swobodne podejście do kolarstwa. “Przywykłem do tego, że jeżeli coś robię, to daję z siebie sto procent. Tego samego wymagam od innych” – oświadczył.

To Top