Świat

Włoski minister sportu optymistą w kwestii organizacji Giro d’Italia

Giro d'Italia
Giro d'Giro d'Italia / fot. RCS Sports

Włoski minister sportu, Vincenzo Spadafora poinformował, że nie widzi przeszkód, by do skutku doszła planowana na październik organizacja przesuniętego Giro d’Italia.

Corsa Rosa miał się pierwotnie rozpocząć 9 maja w stolicy Węgier – Budapeszcie. Nasi Bratankowie wobec przybierającej na sile epidemii koronawirusa podjęli decyzję o wycofaniu się z tego pomysłu, a niedługo później oficjalnie poinformowano o przesunięciu całego wyścigu.

Nowy jego termin wciąż nie został oficjalnie ogłoszony. Według wiarygodnych pogłosek (pochodzących od dziennikarzy “La Gazzetta dello Sport” i belgijskiego “RTBF”, które to dotarło do szkicu nowego kalendarza opracowanego przez UCI) włoski Grand Tour miałby się odbyć w dniach 3-24 października.

Minister sportu, Vincenzo Spadafora przyznał na antenie “Rai2”, że aktualnie nie widzi przeszkód ku temu, by wyścig mógł wystartować. “Czy Giro d’Italia się odbędzie? Mam taką nadzieję. Może będzie to mieć miejsce w październiku, tak, jak wyobrażają to sobie organizatorzy” – stwierdził.

Aktualnie Italia przygotowuje się do luzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Od 4 maja przywracane będzie życie publiczne, a kolarze zyskają wreszcie możliwość treningów na szosie.

To Top