Świat

Remco Evenepoel podjechał Muur van Geraardsbergen… 50 razy

Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step) podczas poniedziałkowego treningu podjechał znany z trasy Ronde van Vlaanderen Muur van Geraardsbergen 50-krotnie. Łącznie w trakcie 216-kilometrowego treningu dało to sumę 5145 metrów przewyższenia.

Słynna, brukowana wspinaczka “kusiła” 20-latka już od dłuższego czasu. Nie tak dawno ogłosił publicznie, że zamierza wybrać się na Geraardsbergen i podjechać go 10 razy, jednak z uwagi na gigantyczne zainteresowanie jego treningiem i obostrzenia związane z epidemią koronawirusa postanowił porzucić ten pomysł.

W głowie zakiełkował mu jednak inny, jeszcze bardziej szalony, a upust fantazji dał w poniedziałek. Podjechał pod Muur-Kapelmuur (bo tak też jest nazywany) aż 50 razy. Brukowany podjazd to typowa “ścianka” – średnio nachylenie nie przekracza co prawda 10%, lecz momentami osiąga niemal 20.

Całość zajęła Remco dokładnie 8 godzin i 11 minut, w trakcie których uzbierał 5145 metrów przewyższenia. Przeciętna generowana moc wynosiła 222 waty. Następnym razem… everesting?

To Top