Polska

Rafał Majka: “Nie skupiam się na kwestii kontraktu”

Vuelta Espana 2019 - 74th Edition - 18th stage Colmenar Viejo - Becerril de la Sierra 177,5 km - 12/10/2019 - Rafal Majka (POL - Bora - Hansgrohe) - photo Kei Tsuji/BettiniPhoto©2019

Rafał Majka (BORA-hansgrohe) podczas programu “Okno na sport” na antenie Eurosportu przyznał, że póki co nie zaprząta sobie głowy nowym kontraktem. Jego obecna umowa z niemiecką grupą wygasa wraz z końcem sezonu 2020.

“Zgred”, obecny na szczeblu zawodowców od sezonu 2011 jak dotąd miał zaledwie dwóch pracodawców: Saxo Bank Bjarne Riisa (funkcjonujący pod różnymi nazwami i po “wejściu” Olega Tinkoffa do sezonu 2016) oraz BORA-hansgrohe, z którym związany jest do dziś. Z trwającej współpracy obie strony wydają się być zadowolone, lecz póki co o nowym kontrakcie dla kolarza z Zegartowic nie słychać.

O tę kwestię próbowali podczas “Okna na sport” wypytać Majkę Tomasz Jaroński i Dariusz Baranowski, lecz brązowy medalista z Rio de Janeiro odpowiadał niezwykle wymijająco.

“Na razie nie skupiam się na tym. Wiadomo, kończy mi się kontrakt, ale jeżeli »odpalą« wyścigi, będę skoncentrowany by dać z siebie wszystko” – mówił w swoim stylu Polak. “Mam menedżera, który się tym zajmuje i nie myślę o tym” – dodał.

“Ryba” zapytał też Majkę o ewentualny, możliwy powrót pod skrzydła Bjarne Riisa, który “wyłowił” go dla Saxo Banku, a aktualnie powrócił na najwyższy szczebel kolarstwa – do Team NTT. “Na pewno będzie kilka fajnych opcji i którąś będę musiał wybrać” – usłyszeli kibice.

Warto zaznaczyć, że brak umowy z BORA-hansgrohe na sezon 2021 i kolejne nie musi oznaczać, iż grupa bierze pod uwagę rozstanie z Majką. Aktualnie kontrakt dłuższy, niż do zakończenia obecnego sezonu posiada zaledwie 14 z 27 kolarzy, w tym – Maciej Bodnar.

To Top