Świat

Maximilian Schachmann nie wyklucza walki o klasyfikacje generalne Grand Tourów

Paris Nice 2020 - 78th Edition - 6th stage Sorgues - Apt 161,5 km - 13/03/2020 - Michael Schwarzmann (GER - Bora - Hansgrohe) - photo Nico Vereecken/PN/BettiniPhoto©2020

Maximilian Schachmann (BORA-hansgrohe) nie wykluczył, że w niedalekiej przyszłości chciałby spróbować swoich sił jako lider ekipy w wyścigach trzytygodniowych. 26-letni Niemiec jak dotąd w Grand Tourach startował zaledwie dwukrotnie.

Pochodzący ze stolicy Niemiec kolarz notuje w ostatnim czasie bardzo dynamiczny rozwój. Z zawodnika, kojarzonego przede wszystkim z wyścigami klasycznymi przeobraził się w specjalistę od tygodniówek, pokazując zarówno bardzo dobrą jazdę w trudnym terenie, jak i na czas. W 2020 roku potwierdził to świetnymi występami w Volta ao Algarve (2.) i Paryż-Nicea (zwycięstwo).

Naturalnym, dalszym krokiem w rozwoju wydają się być zatem imprezy trzytygodniowe i próba sił jako lider BORA-hansgrohe w jednej z nich. Schachmann nie ukrywa zresztą, że jego myśli wybiegają w tym kierunku. “Jestem zadowolony z mojego obecnego poziomu, ale w przyszłości chciałbym jeszcze poszerzyć spektrum umiejętności. Co do dłuższych wyścigów – chciałbym pozostawić kwestię tego, na ile będę mógł w nich rywalizować otwartą” – mówił, cytowany przez biuro prasowe swojej drużyny.

Jeżeli rozwój 26-latka będzie nadal postępować, niemiecka formacja doczeka się drugiego, rodzimego kolarza gotowego na walkę o czołowe miejsca w najważniejszych wyścigach świata. Pierwszym jest Emmanuel Buchmann – czwarty zawodnik ubiegłorocznego Tour de France.

To Top